Až spadne poslední hvězda (II)

26. března 2011 v 21:47 | Amestea
Jaké to bude,
Až spadne poslední hvězda?
Jaké to bude,
Stane-li se, o čem se zdá…?

"To nesmíte! Nemůžete…" vykřikla mladá, vystrašená a plačící dívenka. Dívenka, která je osudem lidstva. Osudem, který co chvíli může spadnout. Na její zvolání ale i přesto nikdo neodpověděl. Koho by totiž zajímala malá hvězdička, která sice svítí, ale tak slabě, že skoro není vidět? Koho by zajímala dívka, která za chvíli spadne z oblohy? Nikoho… Snad až na sestru této hvězdy. Ta ví, co se stane, až spadne poslední hvězda. Ví, co se na nebi děje. Ona sama je totiž tou hvězdou, ale na Zemi.
"Nastane zkáza. Konec. Absolutní konec. Svět už nebude světem. Země bude peklem…" pokračuje malá hvězdička v pláči. Její hlas je ale příliš slabý na to, aby ho kdokoli slyšel. A to tato dívka ví. Přesto ale volá o pomoc, bez přestání. Slyší ji ale jen ti, kteří stojí o její pád. Jen ti, kteří chtějí konec světa. Jen ti, kteří milují peklo…
Pláč neustává. Dívence na nebi trhají její křídla, polévají ji vodou. Hvězdička dohasíná. Už nesvítí.

Jaké to bude,
Až spadne poslední hvězda?
Jaké to bude,
Až vyhrají síly zla…?
Už nepláče. Jen vzlyká. Vzlyká a nevnímá okolí. Jen vítr, který ji šlehá do tváří. Neslyší pláč své sestry na Zemi. Neslyší ani smích pekelníků. A padá. Padá vstříc té hloubce, která byla celý její život bezpečně pod ní. Teď to ale bude její smrt. A spolu s ní zemřou i všichni lidé na Zemi.

Jaké to bude,
Až spadne poslední hvězda?
Jaké to bude,
Až přijde zla msta…?
Smrtelná sestra hvězdy… Na Zemi… Co ta může udělat? Nic. A taky to ví. A snaží se nevnímat. Bohužel to nejde. Už není svět. Před chvílí část její duše zemřela. Poslední hvězda již spadla. Zemřela. A to je konec i pro její sestru. Pro sestru, která se může jen bezmocně dívat, jak země puká. Pro sestru, která musí poslouchat křik umírajících lidí. Pro sestru, která je mrtvá už od chvíle, co poslední hvězda dopadla ne zem.

Jaké to je,
Když spadla poslední hvězda?
Jaké to je,
Když smrti je spousta…?
Sestra poslední hvězdy se probudila s křikem. Zdál se jí hrozný sen. Sen o tom, že spadla poslední hvězda. Sen o zkáze. Ten je ale pryč. Smrtelnice si ulehčeně oddechla. To ale ještě netušila, že za chvíli se její sen stane skutečností…

Jaké to bude,
Až spadne poslední hvězda?
Jaké to bude,
Stane-li se, o čem se zdá? 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama