Až spadne poslední hvězda (XX)

7. dubna 2011 v 11:10 | Camellia
Nebe vybuchovalo. Ohnivé obrazce ozařovaly oblohu. Ačkoli byla noc, zářilo světlo více, než ve dne. Vyděšení lidé vybíhali z domů sledujíce tu děsivou podívanou.
Zmatek. Lidé se bojí. Něco takového nikdy neviděli, nikdy nic takového nepředvídali.
Měla to být obyčejná noc, a přesto v něčem magická. Zamilované páry se na ni těšily, a také všichni ti, co měli nějaké přání. Astronomové totiž předpovídali velké množství prolétajících meteoritů, padajících hvězd.
Všichni se těšili. Každý má přece v srdci ukryté nějaké tajné přání. Ani ti největší zatvrzelci nemohli ignorovat tu magickou atmosféru.
Tohle ale nikdo nečekal.
Večer probíhal jako každý jiný, ovšem v nadšeném očekávání magického přírodního úkazu.
Začalo to hned po setmění, zprvu nenápadně. První meteorit prolétl oblohou kolem desáté hodiny večerní. Spadla první hvězda.
Další následovala chvíli na to. A další. A další. Obloha byla zaplavena padajícími hvězdami.
Pak se stalo něco divného. Jedna z hvězd - meteoritů, se zdála čím dál větší. Čím dál blíž. Mířila přímo k Zemi?
Těžko říct. Ještě než stihla dosáhnout svého cíle, vybuchla. Neshořela v atmosféře, nebo tak, prostě vybuchla, rozletěla se na kousíčky. Jako ohňostroj.
Nadpozemské světlo ozářilo oblohu. Nádherná podívaná.
Způsobilo to zmatek. Žádný člověk nikdy nic takového neviděl. Leda možná nějaká stará civilizace, Májové, Aztékové, staří Egypťané, obyvatelé ztracené Atlantidy.
Ale tenhle meteorit nebyl jediný. Následovaly ho další a další, přilétaly blíže k Zemi a pak z neznámých důvodů vybuchovaly.
Vědci netušili, co to znamená, proč se to děje. Nikdo to nechápal.
Proč? Co bude následovat? Už staletí prorokovaný konec světa? Různí věštci nás varovali. Měli na mysli právě tohle?
A hvězdy dál vybuchovaly nad hlavami vyděšených lidí. Desítky, tisíce, stovky. A každá byla blíž a blíž. Přinášejí zkázu lidstvu? To se s jistotou dozvíme, až spadne ta poslední… 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AByncdickSnide AByncdickSnide | E-mail | Web | 9. října 2018 v 3:26 | Reagovat

Poids est comment dur  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  determination  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque  culture  votre  determination  bat, il pompe le sang  a tous egards  vos arteres a la  prendre facilement  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-journalier/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama